NOWOROCZNE SPOTKANIE PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDÓW W KRAKOWIE

W dniu 9 stycznia w Krakowie odbywało się noworoczne spotkanie przedstawicieli samorządów z całej Polski. W uroczystościach brali udział przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Regionu Płd.-Zach. Mazowsza z prezesem panem Grzegorzem Świetlikiem. W skład delegacji z naszego regionu wchodzili także wójt Gminy Rokiciny Jerzy Rebzda, który pełni funkcję członka Zarządu oraz członkowie Komisji Konsultacyjnej – Mirosław Kik, Sławomir Socha i Zenon Chojnacki.
W ramach organizowanego spotkania szczególny charakter ma audiencja w pokoju papieskim na ul. Franciszkańskiej 3.  W trakcie tego kameralnego spotkania delegaci mieli okazję spotkać się z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim – gospodarzem spotkania. W krótkiej rozmowie wójt Gminy Rokiciny Jerzy Rebzda w imieniu delegacji podziękował za zaproszenie i przekazał życzenia noworoczne.
W drugiej części odbywały się uroczystości w salach Rady Miasta Krakowa z udziałem przedstawicieli samorządu z całego kraju, reprezentantami władz państwa oraz korpusu konsularnego. Uczestnicy spotkań mieli okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu zespołu góralskiego . W trakcie przyjęcia przygotowanego dla przedstawicieli samorządu była okazja do wielostronnych spotkań oraz do rozmów z wieloma przedstawicielami władz samorządowych m.in. z prezydentem Przemyśla Robertem Chomą, v-ce prezydentem Bytomia Robertem Dederko, dyrektorem biura Związku Gmin Pomorskich b. v-ce ministrem administracji i cyfryzacji Bogdanem Dombrowskim, dyrektorem Biura Związku Gmin Wamińsko-Mazurskich Januszem Sypiańskim, V-ce starostą Łęczyckim Krystyną Pawlak oraz gospodarzem uroczystości przewodniczącym Federacji i jednocześnie przewodniczącym Konwentu Przewodniczących Sejmików Wojewódzkich RP Kazimierzem Barczykiem. Spotkania były okazją do wymiany poglądów w różnych kwestiach samorządowych i tworzenia perspektyw do otwarcia nowych inicjatyw wielostronnych.