XXII REGIONALIZM WOBEC INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ 2017

19104840_483788915293372_19160760_oW ramach kolejnego już wydarzenia „Regionalizm wobec integracji europejskiej” organizowanego przez samorządy zrzeszone w Stowarzyszeniu Gmin Regionu Południowo-Zachodniego Mazowsza, w dniach 7-10 czerwca gościliśmy delegacje z partnerskich miast z Słowenii, Rumunii i Mołdawii.  Delegację z Beltinci reprezentowali: przewodniczący delegacji – Slavko Petek – dyrektor Administracji Gminy Beltinci, przedstawiciel Związku samorządów Słowenii Joże Ferćak – Naczelnik Zrzeszenia Związku Strażaków Beltinci, Alojz Sok – żupan (burmistrz miasta Ormoż), Franc Horvat – żupan (gmina Tiśina). Delegację  Rumunii reprezentowali: Grib Csaba Francis – prezydent miasta Tasnad, Barna Balazs-Kiśkaza – wiceprezydent miasta. Delegację Mołdawii reprezentowali: Gheorge Raileanu – prezydent Cimisliji – członek Zarządu zrzeszenia Samorządów Mołdowy oraz Michail Olarescu – starosta regionu Cimislija.
Wizytę rozpoczęła oficjalna konferencja w Gminnym Ośrodku Kultury w Niewiadowie, w której wzięli udział  także przedstawiciele władz samorządów będących zarówno członkami SGRPZM jak również Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych OPOS, w którym nasze Stowarzyszenie objęło przewodnictwo.
Najważniejszym punktem spotkania, które otworzył Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak było podpisanie umowy współpracy między przedstawicielami gminy Sadowie (województwo Świętokrzyskie) i gminy Tisina (Słowenia) oraz podpisanie przez Przewodniczącego Rady Regionu Mołdawii Michaiła Valarescu „Deklaracji współpracy krajów środkowej Europy”.

PROGRAM WYDARZENIA :

07.06 – Oficjalna  kolacja powitalna  GMINA BRZEZINY

08.06  konferencja OPOS– wieczór przyjaźni – ognisko –  GOK Niewiadów – GMINA UJAZD

09.06 – zawody strażackie Spała

10.06 – zawody strażackie Spała  – wieczór pożegnalny.